Zdrowie

Calcium Magnesium Plus – dlaczego warto sięgać po wapń i magnez? Poznaj opinię ekspertów z Apteki Zdrowie

• Zakładki: 33


Środowisko, w którym żyjemy, złe nawyki żywieniowe i tryb życia, pozwalający na to, by stres grał pierwsze skrzypce – to wszystko sprawia, że jesteśmy narażeni na niedobór wapnia i magnezu, ważnych składników mineralnych, które odpowiadają zarówno za stan naszych kości i zębów, jak i pracę układów nerwowego i sercowo-naczyniowego.  Sposobem na uzupełnienie minerałów jest suplementacja Calcium Magnesium Plus. Kto powinien sięgnąć po ten preparat?

Pokolenie trzydziestolatków z osteopenią, czterdziestolatków z osteoporozą i dwudziestoparolatków mających problemy ze snem, odczuwających lęk i niepokój to w dzisiejszych czasach niepokojąca norma.  W naszych organizmach brakuje wapnia i magnezu nie tylko na skutek wyjątkowo niehigienicznego trybu życia czy też stresu. Skażone powietrze, mniej urodzajne gleby, które powodują, że do płodów, czyli tak naprawdę naszego pożywienia, trafia mniej minerałów, sprawiają, że nie możemy dostarczyć wraz z pokarmem pierwiastków potrzebnych dla prawidłowego rozwoju organizmu. Wysoce przetworzona żywność i nadmierne spożywanie mięsa dodatkową wypychają wapń i magnez z organizmu. Suplementacja staje się koniecznością. 

Jak rozpoznać niedobór wapnia i magnezu?

Jeśli zauważyłeś osłabienie kości, łamliwość paznokci, kłopoty z zębami, pogorszenie kondycji włosów i ich wypadanie, a także zaburzenie krzepnięcia krwi czy też rytmu serca, wiele wskazuje na to, że organizmowi brakuje wapnia. Skurcze mięśni, mrowienie i drętwienie kończyn, ogólne rozdrażnienie, problemy z zasypianiem, lęk i niepokój, a także wzmożona chęć na coś słodkiego to główne objawy niedoboru magnezu. Kiedy zaczyna brakować wapnia, organizm „zabiera” go z kości, by chronić najważniejszy organ, jakim jest serce. Zbyt długie przywłaszczanie wapnia kończy się osteoporozą, którą poprzedza osteopenia. Preparat Calcium Magnesium Plus jest sposobem na przerwanie tego w danym momencie koniecznego, ale w ogólnym rozrachunku szkodliwego procederu. Stanowi skuteczną ochronę kości, dzięki połączeniu 4 ważnych składników w idealnych proporcjach i w najbardziej przyswajalnej formie. W składzie znajdziesz wapń, magnez, witaminy D3 i K2. 

Zestaw do zadań specjalnych nie tylko ochroni i zregeneruje kości, ale i zadba o mięśnie, zęby, prawidłowy podział komórek. Wapń i magnez pomogą również obniżyć stężenie kortyzolu, na którego wysokość ma wpływ stres, pozwalając na odzyskanie równowagi i spokoju.

Kto powinien sięgnąć po preparat Calcium Magnesium Plus?

Każda osoba, która chce zadbać o stan swoich kości, pragnąc spowolnić tempo utraty masy i ich gęstości. Właściwości Calcium Magnesium Plus docenią miłośnicy pięknego uśmiechu lub też osoby, którym wizyta u dentysty kojarzy się z czymś wyjątkowo nieprzyjemnym, więc woleliby pojawiać się w gabinecie stomatologicznym najrzadziej, jak tylko się da. Takie połączenie wapnia i magnezu będzie wsparciem dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym, seniorów, osób po przebytej kontuzji lub złamaniu, a także sportowców, u których zapotrzebowanie na wapń może być zwiększone. Calcium Magnesium Plus powinno się znaleźć w apteczce osób prowadzących siedzących tryb życia, a także tych, którzy nie odżywiają się zdrowo. Mogą po niego sięgać również młody osoby, chcące działać profilaktycznie. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
59 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *