Psychologia

Jak wspomóc spalanie tłuszczu podczas snu?

• Zakładki: 155


Brak odpowiedniej ilości oraz jakości snu negatywnie wpływa na metabolizm, co może powodować przyrost masy ciała. Zgodnie z badaniami, spanie mniej niż 8 godzin w ciągu doby podwyższa poziom kortyzolu, co negatywnie wpływa na spalanie materii.

Weź zimny prysznic

Polewanie ciała zimną, a nawet lodowatą wodą przez kilkadziesiąt sekund przyczynia się do wypłukiwania kwasu mlekowego w organizmie. Dzięki temu, tłuszcz brązowy w naszym ciele zaczyna być spalany w łóżku nawet o 300 dodatkowych kalorii. Istotne jest tylko to, by prysznic wziąć co najmniej godzinę przed samym spaniem, ponieważ zimna woda może też wpływać pobudzająco, co spowolni zaśnięcie.

Pij zieloną herbatę

Zielona herbata zawiera flawonoidy, które przyspieszają pracę metabolizmu. Szacuje się, że spożycie kilku szklanek zielonej herbaty w ciągu dnia przyczyni się do tego, że podczas snu organizm spali ok. 3% więcej kalorii. Zielona herbata zawiera niewielką ilość kofeiny, dlatego nie musisz się martwić o to, że zostaniesz pobudzony.

Śpij w chłodnym pokoju

Jak się okazuje, temperatura pokoju podczas snu może mieć wpływ na ilość spalanych kalorii. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Światowy Instytut Zdrowia, zmniejszenie temperatury do 19 stopni Celsjusza przyczyni się do zwiększenia spalania kalorii o 7%. Ma to związek z tym, że organizm spala tłuszcz, by utrzymać właściwą temperaturę naszego ciała.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
138 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *