Psychologia

Aromaterapia i inne sposoby radzenia sobie ze stresem

• Zakładki: 84


Stres staje się nieodłącznym elementem naszego życia. Wciąż się gdzieś spieszymy, wciąż brakuje nam czasu, wciąż czekają na nas coraz to trudniejsze wyzwania. Nic dziwnego, że większość polskiego społeczeństwa żyje w stresie. Jak radzić sobie z stresem, by uniknąć poważnych konsekwencji związanych ze stresem?

Aromaterapia – zapachy, które redukują stres

Aromaterapia to jedna z najprostszych i najprzyjemniejszych metod walki ze stresem. Aby jednak była skuteczna, musimy wybrać odpowiednie olejki lub świece zapachowe do aromaterapii. Pamiętajmy, że część zapachów ma właściwości uspokajające, a inne z kolei działają na nas pobudzająco.

Do redukcji stresu wybierajmy świece bądź olejki o zapachu:

  • Lawendy – zapach lawendy uspokaja i wycisza, pomaga w trudnościach z zasypianiem, także zwiększa koncentrację.
  • Jaśminu – jaśmin koi nasze nerwy, zmniejsza napięcie, działa uspokajająco, zalecany jest do aromaterapii osobom, które walczą z bezsennością, z depresją, a także z niskim libido.
  • Cedrowym – zapach drzewa cedrowego pomaga zmniejszyć stres, napięcie, wpływa także na wydzielanie się serotoniny, czyli jednego z hormonów szczęścia.
  • Cynamonu – olejki i świece cynamonowe polecamy szczególnie osobom, które odczuwają stres związany z przemęczeniem. Cynamon zwalcza bóle mięśni i stawów, koi nerwy, ale jednocześnie pobudza do działania.

Aktywność fizyczna, hobby i dobre relacje z rodziną i przyjaciółmi

W walce ze stresem pomoże nam także ulubiona aktywność fizyczna, zmiana diety ze szczególnym uwzględnieniem eliminacji cukrów prostych. Nie bez znaczenia są także dobre relacje rodzinne i z przyjaciółmi, a także rezygnacja z toksycznych znajomości. Skupmy się dbaniu o więzi z osobami, które zarażają nas pasją do życia, motywują do działania, są wsparciem i w towarzystwie których po prostu czujemy się dobrze.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
163 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *