Psychologia

Aromaterapia i inne sposoby radzenia sobie ze stresem

• Zakładki: 488


Stres staje się nieodłącznym elementem naszego życia. Wciąż się gdzieś spieszymy, wciąż brakuje nam czasu, wciąż czekają na nas coraz to trudniejsze wyzwania. Nic dziwnego, że większość polskiego społeczeństwa żyje w stresie. Jak radzić sobie z stresem, by uniknąć poważnych konsekwencji związanych ze stresem?

Aromaterapia – zapachy, które redukują stres

Aromaterapia to jedna z najprostszych i najprzyjemniejszych metod walki ze stresem. Aby jednak była skuteczna, musimy wybrać odpowiednie olejki lub świece zapachowe do aromaterapii. Pamiętajmy, że część zapachów ma właściwości uspokajające, a inne z kolei działają na nas pobudzająco.

Do redukcji stresu wybierajmy świece bądź olejki o zapachu:

  • Lawendy – zapach lawendy uspokaja i wycisza, pomaga w trudnościach z zasypianiem, także zwiększa koncentrację.
  • Jaśminu – jaśmin koi nasze nerwy, zmniejsza napięcie, działa uspokajająco, zalecany jest do aromaterapii osobom, które walczą z bezsennością, z depresją, a także z niskim libido.
  • Cedrowym – zapach drzewa cedrowego pomaga zmniejszyć stres, napięcie, wpływa także na wydzielanie się serotoniny, czyli jednego z hormonów szczęścia.
  • Cynamonu – olejki i świece cynamonowe polecamy szczególnie osobom, które odczuwają stres związany z przemęczeniem. Cynamon zwalcza bóle mięśni i stawów, koi nerwy, ale jednocześnie pobudza do działania.

Aktywność fizyczna, hobby i dobre relacje z rodziną i przyjaciółmi

W walce ze stresem pomoże nam także ulubiona aktywność fizyczna, zmiana diety ze szczególnym uwzględnieniem eliminacji cukrów prostych. Nie bez znaczenia są także dobre relacje rodzinne i z przyjaciółmi, a także rezygnacja z toksycznych znajomości. Skupmy się dbaniu o więzi z osobami, które zarażają nas pasją do życia, motywują do działania, są wsparciem i w towarzystwie których po prostu czujemy się dobrze.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
280 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *