Odzież sportowa

Jak wybrać kurtkę do biegania dla mężczyzny?

• Zakładki: 104


Pierwsze jesienne chłody już za nami, a Ty nie masz jeszcze kurtki do biegania? Nie chcesz, żeby wiatr, zimno i deszcz powstrzymały Cię przed treningiem? Kiedy pogoda za oknem robi się kapryśna, przydaje się kurtka do biegania. Oto kilka porad, jak wybrać tę idealną.

Czego szukać w kurtkach do biegania?

Na co zwrócić uwagę w kurtce do biegania? Najważniejszym zadaniem kurtki jest ochrona przed zmienną pogodą. Kurtki do biegania męskie muszą być wiatroszczelne, wodoodporne, a przy tym zapewniać oddychalność, czyli zdolność do odprowadzania wilgoci. Jakie właściwości musi mieć jeszcze dobra kurtka? Najlepiej wodoszczelne szwy i zamki, kaptur, troczki ściągające materiał do regulacji, kołnierz, który ochroni szyję przed przewianiem. Przydatne będą też oczywiście odblaskowe elementy oraz kieszenie na klucze, telefon i inne drobiazgi. 

Kurtka wodoodporna czy wiatrówka?

Jesienny wiatr potrafi dać w kość, dlatego warto rozważyć zakup wiatrówki. Jest cienka, wykonana z oddychającego materiału, a więc chroni przed przegrzaniem. Wiatrówka sprawdzi się doskonale jako ostatnia warstwa ubioru biegacza założona na bieliznę termiczną. Na bardziej deszczowe dni dobrze mieć przeciwdeszczową kurtkę do biegania dla mężczyzn. Taka kurtka ochroni Cię przed deszczem, który jesienią zdecydowanie może Cię zaskoczyć w trakcie treningu. Zwróć uwagę, aby była wykonana z oddychających materiałów, aby uniknąć przegrzania. W ten sposób żadna pogoda nie będzie Ci straszna!

Artykuł powstał we współpracy z firmą Diuneo.

Zdj. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
81 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *