Rehabilitacja

Skutery inwalidzkie — tylko dla niepełnosprawnych?

• Zakładki: 96


Elektryczne skutery inwalidzkie to specjalny rodzaj skuterów, który zwykle wykorzystywany jest przez osoby niepełnosprawne. Mimo to takie skutery świetnie sprawdzą się również w przypadku osób starszych o ograniczonej mobilności. Czym skutery różnią się od tradycyjnych wózków inwalidzkich?

Elektryczny skuter dla niepełnosprawnych i seniorów

Pojazdy, jakimi są skutery inwalidzkie, możemy w skrócie określić jako połączenie wózka inwalidzkiego ze skuterem. Skutery mają przewagę nad wózkami z uwagi na to, że dają nam możliwość rozwinięcia większej prędkości. Co więcej, w skuterze mamy do dyspozycji kierownicę zamiast joysticka. Jeśli porównamy skutery inwalidzkie ze skuterami standardowymi, od razu zauważymy różnicę w ilości kół. Skutery dla niepełnosprawnych mają ich zwykle trzy lub cztery. Dodatkowo rozwijają również mniejszą prędkość. Kto i dlaczego powinien kupić elektryczny skuter inwalidzki?

Zalety wózków inwalidzkich

Wbrew pozorom nazwa wózka inwalidzkiego nie oznacza, że mogą z niego korzystać wyłącznie osoby niepełnosprawne. Jego funkcją jest ułatwienie poruszania się, umożliwienie pokonywania większych dystansów i podniesienie komfortu życia. Skorzystać mogą na tym na przykład osoby starsze lub otyłe o ograniczonej mobilności. Skutery osiągają znacznie większą prędkość niż wózki, a ponadto są bezpieczne, wygodne i łatwe w obsłudze. Niektóre rodzaje nadają się do korzystania z nich w domu oraz w terenie. Ich użytkowanie pomaga w aktywizacji osób starszych i mniej sprawnych ruchowo.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem medycznym Strefa Zdrowia.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *