Dieta

Produkty spożywcze, które usprawnią Twój trening

• Zakładki: 470


Wykonywanie treningów sportowych warto wspomóc spożywaniem produktów, które pomogą nam osiągać na siłowni lepsze wyniki. Zamiast przyjmowania suplementów diety, warto wprowadzić do swojej diety produkty naturalne, które mają te same korzyści i są przede wszystkim zdrowe. Jakie to produkty?

Orzechy

Zawierają sporą ilość białka, czyli składnika niezbędnego do budowania masy mięśniowej. Warto zatem zjeść kilka orzechów ok. 30 min przed rozpoczęciem treningu, ponieważ organizm otrzyma składniki, niezbędne do powiększania mięśni. Należy jednak pamiętać, że orzechy zawierają w sobie sporo tłuszczu, dlatego należy zachować umiar i nie można przesadzać z ich nadmiernym spożywaniem.

Kawa

Właściwości zdrowotne kawy mogą być zaskakujące. Badania wskazują, że zapobiega ona nowotworom wątroby, a także pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne i ogólne samopoczucie. Kawa dostarcza organizmowi sporą dawkę kofeiny, co przekłada się na energię potrzebną przy wykonywaniu treningów siłowych. Dodatkowo, wspomaga ona spalanie tłuszczu.

Jogurt grecki

Okazuje się, że białko z jogurtu greckiego pozostaje w organizmie człowieka znacznie dłużej, niż białko pochodzące z innych jogurtów. Ma to pozytywny wpływ na mięśnie, ponieważ są one lepiej chronione podczas wysiłku fizycznego.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
388 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *