Trening

Śniadania przedtreningowe, które dodadzą energii

• Zakładki: 419


Wybierając się na siłownię, powinniśmy zjeść posiłek, który wyzwoli w nas energię i pobudzi do działania. Jeżeli trening będzie wykonywany w godzinach porannych, musimy zadbać o przygotowanie pożywnego i energicznego śniadania. Co zatem warto zjeść na śniadanie, by wspomóc nasz trening na siłowni?

Owoce

Są bardzo zdrowe, natomiast niektórzy miłośnicy treningów unikają ich, ponieważ twierdzą, że zawierają za dużo cukru. Jak się jednak okazuje, zjedzenie owoców na śniadanie, bezpośrednio przed treningiem może stanowić bardzo dobre rozwiązanie. Owoce dostarczają mięśniom energię znacznie szybciej niż np. chleb. Warto wybierać owoce świeże, a nie suszone, ponieważ te drugie bardzo często mają większą ilość kalorii i mogą zawierać więcej cukrów.

Jogurt grecki

To doskonałe źródło białka, potrzebnego do budowani i wspierania masy mięśniowej. Badania przeprowadzone przez Światowy Instytut Zdrowia pokazują, że białko zawarte w jogurcie greckim na długo zostaje w organizmie człowieka, co powoduje, że nasz organizm dobrze czuje się podczas treningu. Dodatkową zaletą jogurtu greckiego jest to, że ma niewielką ilość kalorii.

Sok z buraka

Jeśli wolisz pić zamiast jeść, spróbuj soku z buraka. Są one bardzo dobre jako forma przedtreningowego śniadania, ponieważ przyczyniają się do budowania mięśni. Zawierają sporo potasu, żelaza, błonnika i witaminy C, czyli tak naprawdę wszystkie te składniki, które są najbardziej potrzebne przy wykonywaniu treningu siłowego.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
407 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *